A co když je to pravda?

25. prosince 2016 v 8:36 | Petr Jáchym

Něktěří lidé mi říkají, že se hrabu moc ve stínech a temnotách…že život není takový a že mají strach z toho, co v mých článcích čtou. To jsou ti pokročilejší, jiní se nevyjadřují a odvrací raději tvář, aby se nemuseli vyjádřit; všechny je chápu…nevědomí má takový charakter.
Ano pohybuji se opravdu i v temnotách a zákoutích lidské psychiky, kam mnozí lidé nevstupují. Avšak beru to jako něco přirozeného a v dnešních dobách velmi nutného. Jsou to totiž přesně tyto místa, ve kterých se rodí vše co nás ovlivňuje, co nás vede a určuje naše kroky. A podle mě je více než nutné znát podstatu sebe sama, jen takto mohu sebou být a jen tak mohu říci, že vím do jisté míry co dělám a co cítím. Je pravdou, že není lehké vidět celost své tváře takovou jaká je. Ta se totiž musí zákonitě z podstaty bytí skládat ze dvou polovin; z té světlé, bílé, andělské, denní a té tmavé, černé, ďábelské, noční. Jsou to velmi staré vědy, které tuto dualitu vyzdvihovali a poukazovali na nutnost kráčet v jejím módu…na to, abychom ji přijímali cele se vším, co je nutné integrovat z obou polovin.
Buďme trochu dospělí a poodhalme všude přítomný klam, který je kolem nás tak dokonale nastaven. Štěstí neexistuje a nikdy ho nikdo nedosáhne, pokud neprojde utrpením a neštěstím. To je prostě fakt, jenž vnímavý člověk, který nesedí na obláčku nějaké vykreslené iluze musí rozlišit. Systém se snaží velmi cílenými kroky zařadit masu, kterou hýbe a ovládá nastavit do chodu poplatnému sobě samému. Jelikož bez stáda nebude kravín a bez kravínu nebude třeba jeho vedení.
Nedávno jsem slyšel v rádiu, že v ČR přibývá antidepresiv a v závěru bylo řečeno, že nejsou návyková. To je snad nejstrašnější lež, která existuje. Ale jistě, je za ní obrovský moloch peněz a moci…a i mnoho nevědomých lidí, kteří jsou schopni ji přijmout za pravdu, o to spíš, když to říkali v rádiu. Bojím se zítřků, které budou stát na základu této zrůdnosti. A jsem zvědav kolik lidí se dokáže vymanit z drogy jménem antidepresivum. Už jen faktické rozebrání slova musí ukázat, že tato farmaka jsou proti depresím a úzkostným stavům. Ale co jsou to deprese, úzkostný stav? Primárně je to jen název, který je trefně vykonstruován. Čímž nepopírám, že se jedná o skličující stav pro lidský život. Nicméně jsou to stavy vědomí, které se hlásí o slovo; je to fakticky obsah, který jsme po léta vytěsňovali do nevědomí a ten nyní chce být integrován - zvědoměn, žit. Jedná se o stav, ze kterého máme strach (úzkost), jelikož vybočuje z vyjetých kolejí, které jsme si naplánovali a podle nichž jsme doposud žili. Ale to je přirozený jev poledne života, že se začíná hlásit o slovo vývoj duše.
Je to jako rybník, který se časem zanesl bahnem a to kalí vodu. Ulehčíme rybníku, když do něj budeme házet antibakteriální granule? Ne, nebo alespoň ne dlouhodobě. A to stejné je s psychikou. Tak jako je třeba rybník vybagrovat, očistit od bahna a pak napustit čerstvou vodu, stejně tak je třeba vyčistit obsahy, které máme nahromaděny v sobě samých. Na to nepomůže lék, ale hluboká orba starých vzorců, které nás ovlivňují.
Pohádky a mýty nám ukazují velmi přímočaře fakt, jak to v životě chodí: peklem se musí projít, aby se člověk dostal do ráje. Neexistuje zkratka, není jiné cesty než skrz. Všechny čerty je třeba poznat, abychom znali jejich lstivé manévry a mohli se jim postavit. Proto otevřeme oči a zjistěme, že je třeba začít s konfrontací se sebou a jen skrze sebe dojít ke smysluplnému životu se sebou samým. Tato práce jednou bude bohatě odměněna a korunována smírným přechodem do stavu umírání a dalšího pokračování duše na její cestě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. prosince 2016 v 9:09 | Reagovat

Souhlasím s tím, že antidepresiva jsou návyková. Já beru půlku Citalonu už dva roky, a stačí, když si lék vezmu později a má to na moji psychiku hrozný účinek. Jednou jsem je zkoušela vysadit a bylo to peklo. Doktorku to nezajímá, pořád by do mě jen cpala další léky :-(

2 Sigmund Werther Sigmund Werther | E-mail | Web | 25. prosince 2016 v 10:24 | Reagovat

Já bych se antidepresiv a vůbec podobných léků bál. Nemám důvěru k věcem, které takto násilně ovlivňují psychiku.

(Jednou se mi zdál takový apokalyptycký sen, kde byli lidé nuceni brát prášky, které fungovaly přesně naopak. Docela děsivé.)

Ale zase deprese jsou svině...

3 Petr Jáchym Petr Jáchym | 26. prosince 2016 v 18:28 | Reagovat

[1]: Děkuji za Váš komentář Eliss...
Je celkem pochopitelné, že doktorku to nezajímá, jelikož je dílem placena z psaní pilulek a dále ona nejspíš ani neví, co by s tím měla dělat. Jelikož procesem proměny může provádět pouze ten, který ta místa sám prošel a ne někdo, kdo se o tom jen teoeticky naučil.
Zajímavý dokument o antidepresivech: https://www.youtube.com/watch?v=YTTJzC3ny9g

4 Petr Jáchym Petr Jáchym | 26. prosince 2016 v 18:34 | Reagovat

[2]: I Vám díky za čas věnovaný mému článku a komentáři k němu Sigmunde. Souhlasím s Vámi! Násilně potlačají pocity a odvádějí člověka od sebe.
Zdál se Vám pěkný sen...viděl jste asi kousek budoucnosti, jelikož jakmile bude mnoho lidí napojeno na tyto přípravky, bude možno tím co se do nich přidá ovlivňovat celé masy lidí.
Jistě deprese jsou svině, to nepopopírám a někdy to ani bez léků nejde zdolat, ale nejsou řešením z dlouhodobého hlediska...

5 Eva Eva | E-mail | 6. ledna 2017 v 22:58 | Reagovat

Štěstí neexistuje...existují jen šťastní lidé... A pokud budeme sami k sobě upřímní,kdo z nás může s čistým svědomím sám o sobě říct,že je opravdu šťastný pokud si neprošel peklem nepochopení a bolesti a nezažil na vlastní kůži pocit,že se divá na svět z hlubin černé jámy a světlo je v nedohlednu. Antidepresiva jsou důsledkem,ale nevyléčí příčinu... Vice lidskosti,slušnosti,pochopení pro druhé a znát člověčí hodnotu svou. Potřebným bonusem je existence alespoñ jedné lidské bytosti,jedno jakého pohlaví s otevřenou duší a pevnou náručí,která nás zachytí až budeme padat...a nepustí. Pak by možná byl svět o trochu přívětivější místo k životu bez antidepresiv. A opravdu vím o čem píšu,to mi můžete věřit....

6 Petr Jáchym Petr Jáchym | 8. ledna 2017 v 10:42 | Reagovat

[5]: Děkuji za reakci Evo...velmi empatickou, otevřenou. Opravdu je to tak, že každý musí čistit svůj dvorek/chlív a být lepším člověkem sobě samému - od toho se pak odrazí vše v jeho bezprostředním okolí a zároveň v rekci na širší společenství pocítí změny a bude mu tak dána zpětná vazba smyslu konání a prostupování bolestivými údolími svého Já. Hodně sil při dalších krocích přeju...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama