Síla vůle

13. ledna 2017 v 20:37 | Petr Jáchym
Není nic než síla vůle, která vede člověka na cestě jeho životem. Je to v základu cesta ničeho, nikudy, bez smyslu, nikam vedoucí...a přece deroucí se nekompromisně směrem k cíli, naditá smyslem, jdoucí pouze a stále vpřed.

Nic z toho, co se na ní děje však není uchopitelné rozumovou konstrukcí, nic z dosaženého není možné svázat a vlastnit; na ničem, co k cestě náleží není možné lpět. Vše je ve své podstatě dokonale pomíjivé, umírající a hned se zase rodící; staré zaniká, aby nové vzniklo...proces nekonečných změn a proměn to je to oč tu běží. Některé nauky k pojmenování užívají termíny jako: Tao, jiné Bůh nebo alchymisté Merkurius. Toto je smysl života, jehož hlavním konatelem je síla vůle a k němuž nás vede, aby jsme jako bytosti, které byly vrženy na tento svět dosáhli pokroku a odešli odsud jako o něco lepší, dokonalejší duše. Každého kroky k tomuto systému vedou a je jedno zda si někdo vymyslí, že to bude jinak nebo si vyblouznil v sebestřednosti sobě vlastní, že tuto podstatu změní. Nezmění a nedojde klidu dokud ji nenajde a nepřijme prasílu, která otáčí tak bravurně kolo bytí lidské existence a celou ji dokonale přerůstá.

Je to poledne života, kdy končí bezstarostné období dětství a začíná vědomé konání směřující k cíli bytí. Období zlomu, kde se stáváme těmi, kdož procházejí otřesem dosavadních hodnot a docházíme chtě nechtě ke změnám zarytých názorů. Nastává čas, který nejlépe vystihují názvy jako temná noc duše nebo nigredo. Zde se prakticky bourají veškeré iluzorní představy, člověk se začíná do útrob sebe sama cítit a učí vidět se v jiném světle. Ano, toto období je strašné, bolestivé a temné a proto je v něm tak nutná síla vůle k životu, která pomáhá rozlišovat dění kolem nás. Avšak člověk současnosti má málo této vůle, jelikož má v dosahu prostředky, které mu pomáhají odvrátit tento nutný životní zlom. Proto kolem sebe vidíme tolik dětských duší mnohdy v tělech věkově velmi pokročilých jedinců.

Síla vůle života je stejná složka, stojící u zrození člověka…v krajních mezích je nám ukázána cesta, kudy je možné ze zdánlivě neřešitelné situace vyjít a síla tuto cestu zdolat. Jsou to sny, které ukazují v našem spánku složitými indiciemi jak na tom naše nejskrytější je a vždy ukáží směr, kudy se má směr vůle ubírat. Kdo v sobě najde sílu a bude důvěřovat tomuto mocnému ukazateli bude se moci osvobodit od bludů a projde do sféry prožívání a autentického života, kde je možné cítit to, co je právě nasnadě, svobodně se vyjadřovat v pocitové rovině a bude tak ovládat vědoměji své jednání. Bude neskutečně trpět, ale zároveň se umět opravdově radovat. Jelikož pravdivý život vede vždy středem mezi protipóly sil a jeho žití je vyrovnávačem jazýčků vah, aby byly co nejblíže si navzájem na středu…avšak ne ve smyslu stagnace, ale v neustálé a těsné interakci.
- Ke každému daru boha Slunce klade ďábel svou kletbu. -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama