Nejdůležitější orgán

16. února 2017 v 11:01 | Petr Jáchym
Nedůležitějším orgánem lidského těla je duše. Jistě mozek řekne, že ta orgánem není, jelikož není organická. Ale ať chceme nebo ne, tak je orgánem, jelikož je v pozadí všech dějů, které se v nás dějí…tedy přerůstá všechny orgány a tím je orgánem samým. Pokud bude zdravá a vyrovnaná duše, pak budou orgány správně fungovat.

Co je to ta duše? Řekněme, že je to shluk abstraktních procesů, které se v nás dějí. Nezměrná veličina, která sahá do všech směrů, váže se na vše, co je v naší blízko a zároveň je napojena na kolektivní duši společnosti. Je to naše nálada, jsou to naše emoce, pocity,…
Prostupuje celé naše tělo, které zároveň mnohonásobně přerůstá; jejím hlavním ohniskem je oblast břicha - plexus solaris. V něm se primárně ozývá skrze pocity a emoce, které se aktivují v situacích, ve kterých se nacházíme…tím nám dává indicie, jak na nás daná situace nebo osoba působí, co nám přináší a v jakém postavení vůči ní jsme. Tudíž blokace těchto věrohodných indikátorů pomocí dnes tak hojně užívaných psychofarmak je cesta zkázonosná. Jejich aktivace a dávání jim pozornosti je cesta vpřed.

Lidská duše je něco tak neskutečně mnohočetného a rozporuplného, něco, co není možno cele nikdy uchopit…to, co nás přerůstá a nad čím nemáme a nikdy nebudeme mít absolutní moc - tudíž prohlášení typu "jen duševní problém" může říci pouze osoba, která je nerozlišující, tj. uvalena v nevědomí, člověk nereflektující kontakt sám se svým prožíváním a emocemi!

Naše většinová společnost se v dnešní době nachází ve velmi žalostném duševním rozpoložení...je na tom i se svými technickými pokroky hůře, než když se nacházela v primitivních začátcích své existence. Jelikož naši dávní předci žili v symbióze s přírodou, jejíž vlivy na ně bezprostředně působily…co působí na člověka moderní doby? Na to si jistě každý odpoví sám podle svého nejlépe. Obecně má prim společnost, která je založena na konzumu, mamonu, nenávisti a moci. Pravda i to jsou charaktery duše, ale je to jen jedna strana - ta temná. Proto se smráká i nad našimi časy.

Abych se vrátil zpět...dříve se nevyskytovaly v takové míře nemoci, kterými trpí dnešní společnost a její jedinci...Proč? Protože dříve lidé pečovali nebo minimálně věděli o svém duševním pozadí, byli s ním v kontaktu a nezapuzovali ho v takovém měřítku jako člověk dneška. Duševní zdraví je rovnítkem zdraví tělesného, jedno bez druhého nemůže fungovat a proto duše jako orgán má svou velikou moc a je to ona, kdo bude mít poslední slovo v našem životě


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama