Hloupí lidé

23. dubna 2017 v 18:30 | Petr Jáchym
Genialita přírody, ze které plyne vše živé, tedy i jí podmíněný lidský život má svá pravidla a své zákony. Mezi zákon nejvyšší patří růst a progres. Na plodech, které příroda vyprodukuje bude stát její další budoucnost a tím i budoucnost lidské společnosti.

Podle mého názoru příroda neplodí hloupé lidi. Jistě existují určité "chyby", které se v ní ukazují a tím pádem je i v lidské společnosti zastoupeno něco jedinců, kteří jsou intelektuálně hloupí co do hodnoty IQ. Avšak to, jak se presentuje většinový člověk nemohu nazvat hloupostí, ale volil bych podle mě příhodnější termín - nevědomost.
Lidská nevědomost je velmi spletitá veličina, která hraje velkou hru v životě jak jednotlivce, tak skrze ně působí na celou společnost. Lidé, kteří jsou na úrovni nízkého vědomého rozlišovacího stupně se mohou zvenku jevit jako hloupí. Jejich vnímání je zastřeno velkou měrou nevědomou myslí a ta určuje jejich životy dle svého přirozeného procesu. Tak se mohou tito lidé zdát, jako by byli režírováni, mnohdy si nejsou vědomi svých odpovědí, reakcí a činů, kterých se dopouštějí. Mnohdy je v jejich očích vidět v jistých krizových okamžicích něco, co není ani lidem z jejich nejbližšího okolí známo. Avšak toto celé není hloupost, ale pouze jistá míra nevědomí, které hraje prim v životě jedince, který takový život žije.

Mnohdy, když se člověk baví s druhým, který se dostane do pozice, kdy je jeho vědomí zastřeno a následně dojde k nadhledu sám přizná, že se cítí trapně, prožívá pocity studu, méněcennosti, atd. To vše jsou strachy, které pramení z nejrůznějších zdrojů. Velmi často jsou to dětské křivdy, které ožívají v těžkých situacích a paralyzují člověka natolik, že není schopen reálného úsudku. Je paralyzován a raději, než aby se ztrapnil, tak se nevyjádří vůbec a nebo se projeví velmi primitivní složka z něho samého. V takovém okamžiku je člověk svými druhy, kteří musí být na stejném nebo velmi podobném stupni vědomí označen za blbce, tedy hloupého člověka. Jistě, že to mnohdy není bráno druhým až tak vážně, avšak takovéto označení pro člověka, který se nachází v paralýze svého strachu je jen další ranou, která ho srazí více k zemi. V takovém případě je strach potvrzen další nevědomou veličinou a vzniká komplexní struktura, která i nadále bude člověka trýznit. A pod tíhou toho všeho bude člověk více a více nazýván hloupým, jelikož mnoho lidí namísto, aby si udělali pořádek pře sebou samými ukazuje na druhé a dává jim různá označení a nálepky. To celé činí jen proto, aby oddálili co nejdále od sebe svůj vlastní žalostný stav.

Všichni z nás jsme ovlivněni tím, co bylo výše uvedeno. Někdo více, někdo méně. Duševní vyspělost člověka má velmi málo co do činění s inteligencí. Není nikde psáno, že studovaní lidé jsou více uvědomělí. Každý jedinec je svým vlastním originálem, každý je jedinečným vrhem přírody směrem k člověku…všichni pocházíme z téhož jícnu, můžeme si rozumět, můžeme se chápat, ale vyložit sám sebe může jen každý sám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama