Zkouška ohněm

1. dubna 2017 v 10:26 | Petr Jáchym
Není to tak dlouho, kdy bylo možné zaznamenat přechod roku v Čínském kalendáři do současného Ohnivého kohouta. Nejsem přímým vyznavačem východních nauk, jelikož je mi znám dopad na jedince, který bezbřehým způsobem vpustí tyto nauky do svého života. Nepopírám obrovskou tradici východních kultur, avšak je to východní kultura tvořená pro tamního člověka, nikoli pro západně orientovanou duši, která má uskupení z principu věcí opačné. Tudíž Óm, mantra a podobné termíny nikoho z Evropanů nevyléčí ani nespasí.

Avšak ohnivý kohout je sám o sobě zajímavým symbolem a je jisté, že jeho působení bude znát po celé Zemi. Hluboko v kořenech lidské duše je symbol, který má s kohoutem velmi mnoho společného. Byl to tento symbol, který se mi ukázal, když jsem viděl vítání nového roku v Číně. Je neméně zajímavé, že při ceremoniálu bylo metáno kováři do vzduchu horké tekuté železo, padalo do vody, která ho pohltila. Velmi trefně pojaté; přímý střet protikladů.

Zeměkoule je celek a proto nejen na východě, ale i u nás v Evropě vstupujeme do období, kdy se budou zakoušet ohněm hodnoty, které jsou doposud vybudovány a brány za platné; velikými zkouškami budou procházet mezilidské vztahy…ohnivou lázní projde celý náš svět a co jím projde, bude na jeho konci zoceleno a vpuštěno do dalšího pokračování. Co neprojde bude ohněm pohřbeno jednou pro vždy. Zdá se, že v našich dobách nic jiného ani už není možné, jelikož mnoho hodnot je zvrácených a převrácených. Mezilidská komunikace je velmi okrajová, úsečná a mnohdy podléhá už jen čistým afektům bez známky lidské úcty, vážnosti a konstrukce plynoucí z nadhledu.

Byla to středověká alchymie, která v dávných dobách prověřovala všechny své poznatky ohněm, v ohni se vlastně proces rodil, ukazoval a i ukončoval. Mísili se nad ním různé látky, aby se na výstupu ukázaly jako funkční celek. Byl to gnosticizmus, který měl nad svou naukou ikonického boha s kohoutí hlavou a ohnivým bičem…to jsou jen příklady toho, že oheň je nejen velmi stará a důležitá veličina, ale i to, že zastoupení symbolů sním spojených je na obou stranách Země v jádru totožné.

Zdá se tedy, že když se tak mocné symboly manifestují na obou pólech Země značí to něco, co zdá se být důležité pro další chod lidské společnosti jako celku. Aby se společnost dostala do pořádku bude nutné, aby se vyčistily mikro celky; rodinná uskupení, vztahy blízkých lidí projdou proměnou..jednoduše řečeno každý kurník bude nutné provětrat a buď bude schopen dalšího života, nebo bude zrušen a jeho obyvatelé si realizaci a smysl naleznou v nějakém jiném. Bohužel, nebo spíše ve výsledku bohudík oheň je nekompromisní veličina a není ovládán mobilní aplikací nebo moderním technologickým zařízením vymyšleným diplomovaným specialistou, ale bude rozfoukáván něčím, co má dalekosáhlejší přesah než lidský rozum. Jakmile se tyto mikro celky vyčistí a každý si zamete před sebou samým, začne se dožadovat změny v uspořádání celku a tak se mikro ohniště spojí ve velko ohniště, která budou plát do té doby, dokud bude oheň mít co trávit. Jakmile mu palivo dojde ohně zhasnou a zbytek, který v této ohnivé zkoušce obstál uskupí nový řád, nové pokračování…

Zkoušku ohněm ustojí pravdivost, emocionalita, otevřenost, uvědomění,...obecně ti, kdož se nebojí procházet svými stíny a berou dualitu jako základ všeho živého. Bude budováno nové vědomí založené na komunikaci, důvěře a mezilidské úctě,…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. dubna 2017 v 11:34 | Reagovat

Píšeš moc dobře a originálně!!

2 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 1. dubna 2017 v 12:48 | Reagovat

Na můj vkus se v poslední době k té středověké alchymii a nejen k ní nějak často vracíme, místo abychom šli dál.

3 Petr Jáchym Petr Jáchym | 1. dubna 2017 v 13:43 | Reagovat

[1]: Díky Ti Eliss ;-)

4 Petr Jáchym Petr Jáchym | 1. dubna 2017 v 13:45 | Reagovat

[2]: Když neznáme své kořeny, tak nás to dál nepustí, když nás to dál nepustí, nebudou květy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama