Co to hergot je?

3. července 2017 v 23:55 | Petr Jáchym
Připadám si jako ve světě klonů a kopií, na každém kroku je více a více znát, jak se ztrácí originalita a smysl pro jedinečnost. Přitom je patrné, že je to jen póza a přetvářka, která je poplatná duchu doby, který začíná být více než zkažený. Avšak mediální pozlátko má vytvořeno dokonale. New age stále roste a nabízí levné nálepky štěstí na základě přání si štěstí a spokojenosti. Farmacie slibuje léky na vše, co by se nás mohlo dotknout a lifestylové časopisy zaručují štěstí a zdraví, když se budeme řídit jejich radami.

Kam se poděl člověk, který byl pyšný na to, že něčím vyniká a vážil si své originálnosti a jedinečnosti, kterou je přirozeně vybaven na cestu svým životem? Stáváme se opičkami, které opakují to, čím je živí televizní reklama, necháváme si vymazávat mozky tím, co vymyslel marketingový expert, že je pro nás nejlepší…nahráli jsme se na program zisku a konzumu, avšak málokdo vidí, kde jsou hranice únosnosti tohoto chování a kam to celé spěje.

Po ulicích jezdí auta, která jsou téměř nerozeznatelná od sebe, není na nich nic pokrokového a design je totálně bezpohlavní, hlavně nevybočovat. Proč? Je přeci tolik možností jak ukázat svou přirozenou originalitu, jelikož pokud ji nedáme slovo, tak ona si ho vezme sama ať chceme nebo ne.

Klapky, které jsme si nasadili na oči, abychom neviděli spektrálně nás omezují natolik, že hloupneme a vaříme se sami ve svém omezeném výhledu, máme strach se projevit, abychom náhodou nebyli perzekuování za vlastní názor. Toto už tady párkrát bylo a vždy to vedlo ke zlu, které uchopil do ruky zvrácený jedinec, který pro svou dokonale vytříbenou bezbřehou egocentrickou povahu spustil kola mašinérie, která spláchla z povrchu zemského vše co on označil za zbytečné. A ti, kdož nejsou sami sebou a neváží si svého vlastního nastavení jsou snadnou kořistí přesně pro takovou zrůdu, která se je chystá požrat.

Smutné na tom celém je, že naše doba nabízí přehršel techniky, která udělá za nás tolik práce, její pokrok je nám nápomocen a šetří nám spoustu času, který máme k dobru. Avšak co s ním my lidé děláme? Trávíme o to více času u televize, hraním videoher, opíjením se v hospodách. Každý má svého koníčka a své záliby, na které má plné právo, ale toto, co se v dnešní době pěstuje ve velkém měřítku není cesta vedoucí k pokroku, ale k degradaci. Jelikož televize produkuje z velkého procenta brak, co chvíli je člověk zaváděn reklamou a to přesně v okamžiku, kdy je otevřen příběhu, který v dobré víře sleduje. Rozmach videoher sebou nese velké množství zla, je normální v nich bourat a zabíjet, stejně jako jezdit rychle autem a nabourávat do spoluúčastníků video provozu. Ano je to jen hra, ale její dokonale podmanivý charakter je pro člověka, který je jí uveden do stavu nízkého rozlišení velmi těžko rozeznatelný od reality, mnohdy toto může za realitu zaměnit.

Kam se poděla úcta člověka k člověku? Jsou to vrcholní představitelé politiky, kteří se osočují nejrůznějšími názvy, je normou, že ani před jméno nedají oslovení pane a paní. V médiích a na plakátech je velmi volná morálka a tak se dostávají do obecného éteru slova, která by v něm být neměla. Uvědomuje si vůbec někdo, že za mnoha řidiči sedí děti, které vnímají hlasy a nápisy, které slyší/vidí? Jak asi tak bude vypadat za pár let společnost, která je degradovaná tak nízkými mravy a živena tak zkaženou potravou?

Co to hergot je? Je to velký problém společnosti a pokud se nezačne urychleně každý zamýšlet nad tím, čím je a čemu z nabídnutého koktejlu iluzí propadl, tak bude naše doba velmi brzy zatemněna a bude třeba zvolat Herr Gott pomoc nám…pomůže?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama