Kdybych tak mohl změnit svůj život

24. července 2017 v 17:52 | Petr Jáchym
Kdybych chtěl změnit život, musel bych změnit sám sebe…ustojím vidět se jinak? Změna začíná vždy u sebe, člověk vstupem do procesu proměny musí být prost očekávání a chtění, jelikož proces, který nastane bude ve všech směrech jiný. A když je něco jiné, tak nemohu očekávat jaké to bude.

Fráze typu "kdybych mohl", "pokud by bylo" a podobně jsou však mnohdy jen fráze, kterými si člověk odfoukne přebytečné napětí, které se v něm nahromadilo po nějakém nestandardně emočním zážitku. Avšak ihned jak to vyřkne už pohotově startují obranné mechanismy mozku, které začnou produkovat scénáře, jak přesně ta či ona změna není možná a jak by člověk dopadl, kdyby se do ní pustil. Je to přirozené, jelikož nevědomí v nás samých nedopustí činy, které by mu způsobily destrukci a tím konec jeho nadvlády.

Pokud by se však člověk opravdu odhodlal je třeba zbavit se především lpění a to lpění na vzorcích, ve kterých se pohybuje a skrze něž se váže k venkovnímu světu. Vzdát se takového lpění je něco, co pocitově odnese pevnou zem pod nohami a začne chaos, který od toho okamžiku začne sílit. Tento děj je přirozený, jelikož bod/y, ke kterému se jedinec doposud vztahoval už nejsou v dohlednu a nové zatím ještě nevytvořil. Bude třeba práce na budování nových vztahovým bodů, konkrétně na bodu uvnitř sebe samého. Skrze tento bod se člověk nově bude vztahovat k světu a o něj se bude opírat. Toto bude samo o sobě těžké, jelikož je to opačné než doposud. Člověk doposud skrze venkovní svět posuzoval sebe, nyní bude skrze sebe reflektovat svět.

Nejdůležitějším okamžikem je vždy rozhodnutí a ke každému pravému rozhodnutí je vždy dána síla, aby se ono mohlo uskutečnit. Toto je třeba mít na paměti, jelikož započatá cesta nebude lehká...naopak bude složitá a to velmi. Avšak bude pravá a člověk, který po ní bude kráčet bude autentický a bude cítit, že jde. Bude moci svobodně vychutnávat vše, co na cestě potká a bude si moci určovat s kým po ní půjde. Mnohdy půjde sám, jelikož pouze tak se pozná. Skrze sebe a své pocity, které bude prožívat se stane pravým a autentickým jedincem, který následně bude moci být věrohodným a plnohodnotným partnerem pro sebe i své okolí.

Člověk, aby se mohl poznat, tak se bude muset ztratit a opětně nalézt, pokud toto dokáže a vybojuje si sám sebe v lítém boji s tím, co ho ukovalo do místa, z něhož chce změnu podniknout vyhraje poklad v podobě sebe samého a tento klenot bude trpělivě vybrušovat do tvaru a lesku vysoké hodnoty. Aby se proces zdárně uskutečnil bude třeba pěstovat vůli a trpělivost…být bdělí a rozlišovat nejrůznější venkovní i vnitřní indicie, které se budou objevovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 24. července 2017 v 18:31 | Reagovat

Někdy si říkám, co by se s námi stalo, kdybychom se stali přesně takoví, jací bychom být chtěli. Tuším, že úplně zadarmo by to nebylo...

2 Petr Jáchym Petr Jáchym | 24. července 2017 v 19:17 | Reagovat

[1]: Nikdy nemůžeme být takový jaký bychom chtěli, jelikož se nikdy cele nemáme...už jen za přibližování se k sobě se platí nemalá daň. A vždy když někam povyrosteme jsme sundáni zase o kus zpět, jelikož jsme si vždy nějakou část ve své lidské pýše přimysleli...

3 Michelle Zeptej se Michelle Zeptej se | Web | 24. července 2017 v 23:45 | Reagovat

Problém je, když očekávaná změna nepřinese tu euforii štěstí, kterou čekáte. Pak je to jak dopad na beton. / ouch reality

4 Petr Jáchym Petr Jáchym | 25. července 2017 v 8:17 | Reagovat

[3]: Jojo, očekávání je ten problém...čím víc a nereálnější věci se očekávají, tím je to, co přinese vystřízlivění krutější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama