Chci být víc než...

30. listopadu 2017 v 20:23 | Petr Jáchym
Je málo spokojit se s tím, čím člověk právě je. Vývoj si žádá dosahování nových a nových met, bez nich se nekoná růst a stagnace je něco nepřípustného…tedy pro člověka, který si je vědom svého života.

Existuje mnoho vývojových stupňů a je zcela nemožné dostat se do stavu konečného nebo snad dokonalého. Takový stav by byl roven božství a to jak na světě denně vidíme dokonalé být nemůže, i kdybychom přijali, že ho nějaká božská entita vytvořila.

Jelikož to vše, co člověk sám v sobě reflektuje má kořeny v nevědomí a to je nekonečnou krajinou, kterému je omezené lidské vědomí podřízeno, proto není možno ho přerůst a být něčím nad ním. Ano mnoho lidí si myslí, že tomu je jinak, avšak už jen to, že jim toto našeptává egocentricky podřízený mozek je samo o sobě scestné. V důsledku jsou to jen obrany dítěte v lidech, kteří se bojí z něj vyrůst.

Dostávat se na žebříku života dále zdá se být smysluplnou disciplínou, jelikož je na ní tolik možných stupňů, člověk se vidí ve stále jiném a jiném úhlu pohledu díky tomu, jak obrušuje hrany svého pomyslného krystalu a tvoří tak jeho podobu plastičtější, dokonalejší. Je pravda, že tato disciplína je velmi ošemetná, nebezpečná a mnohdy zdá se být šílenou, to však nic nemění na tom, že vede k růstu člověka směrem k dospělosti a blíže k naplnění smyslu a směru, kterým se život ubírá…v čem se zrcadlí jeho naplnění.

Naplnění života není venku, ale uvnitř nás…na věci a lidi, které máme kolem sebe jen reaguje naše nitro, ukazuje nám v jaké poloze se nacházíme a jak bychom se měli zachovat; to vše skrze pocity a emoce.
Souhlasím, že někdy je to velmi nepříjemné se s mnohým ztotožnit, ale co se nás bytostně dotýká, to je nám vlastní, co ne, to máme zastoupeno méně, momentálně zpracované a nebo to není zrovna na pořadu dne jen proto, že na to ještě nejsme nachystáni.

Být víc než tím, čím jsem nyní je zajímavý úhel pohledu, v jistém směru je to meta nejvyšší, na kterou je možno nastoupit a vykonat v ní jakoukoli práci je blahodárným počinem. Ne vždy příjemným, ale plody žádné rostliny se nerodí ihned a někdy je třeba k jejich sčesání i několika let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama