Navždy

10. listopadu 2017 v 16:10 | Petr Jáchym
Již navždy budeme ve stavu jiného pohledu na svět než jsme byli doposud zvyklí. Čím dál zřetelnější změny, které se kolem nás dějí mají zdá se mnohem hlubší než jen náhodný význam.

Právě nyní je doba, kdy přes sebe přecházejí dva zvěrokruhy a to s sebou vždy neslo nemalé změny a přeskupování starých pořádků na nové. V neposlední řadě má tato událost vliv na vědomí člověka jako jednotlivce a tím na celou společnost. Obdobně velký znatelný vliv na přetváření společnosti bylo s nástupem nyní dosluhujících Ryb, které když zhruba před 2000 let vstupovaly do řízení chodu přinesly nemalé posuny ve světě.

Nyní nastupuje Vodnář…ten má jiný charakter než Ryby, především velmi znatelný prvek je v tom, že je to lidská postava. To by mohlo být ukazatelem na nutnost budování kultu jednotlivce, tedy osobnosti. Protikladně plující ryby poukazovaly na dvojné uspořádání lidské podstaty, neboli na boj protikladných sil uvnitř nás, které jsou v neustálé konfrontaci.

Vodnář jako lidská postava, ve které se tento proces protikladných sil odehrává a z něhož on roste je pohled nový a ten si bude žádat lidskou účast jiným způsobem než doposud. Počítá se, že lidstvo po dobu trvání období kralujících ryb poznalo konfrontaci protichůdných sil a integrovalo je do svého vědomí…nyní tedy přechází na vyšší metu. Každý jedinec vychází z jiného nastavení a tak bude muset více či méně přidat na své práci, aby se do nastávajících změn co nejdříve začlenil.

Nebude to věc lehká, jelikož proces si bude nárokovat rozdílný pohled na sebe a na svět jako celek. Už nebudeme moci hledat tolik záchrany z venku, ale budeme nuceni sahat do sebe pro radu, brát sebe jako středo bod konání a tak se stavět dále vůči světu. Bude to nový druh vědomí, který nastupuje a ten si bude žádat spektrálně rozvinutější pohled na procesy, které se kolem nás dějí. Bude kladen vysoký nárok na přímé rozhodování jednotlivce a bude patrná osobitější konfrontace s věcmi, či lidmi, kteří se nás dotýkají.

Změny, které se nyní budou dít budou přímo úměrné ochotě jednotlivce postavit se ke změnám v jejichž ohnisku se nachází…mnohdy aniž by si toho byl vědom. Tyto změny budou tématem na dalších dva tisíce let, kdy dojde k dalšímu střídání na zvěrokruhovém kole, tudíž pro všechny z nás, kdož nyní žijeme je tato změna již trvalá. Jak se s ní popereme bude na každém z nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama