Melodie srdce

18. prosince 2017 v 23:26 | Petr Jáchym
Člověk mnohdy ani necítí to slastné zapíchnutí Amorova šípu do jeho života. Respektive není sto ho rozeznat, jelikož již toho času nějakou dobu je ošálen sílícím se tónem melodie lásky, která značí nevyhnutelné.

Je to duševní inscenace, která upletla tuto síť proto, aby se stalo co je nutné k jejímu vývoji. Zdá se, že byla již dlouho ve stavu stagnace a její prostor se neustále zmenšoval utlačováním intelektuálních složek v ní zastoupených. Proto se dostává do života láska a její neomylný zásah do všedních pořádků a zaběhnutých vzorců, které pozbyly po dobu své dlouhodobě neměnné existence svůj význam.

Melodie srdce člověka pohltí a ošálí dokonalou iluzí, v níž se ztrácí a je prost intelektuálního úsudku. Strážný v něm, který dříve pečlivě střežil a filtroval vstup čehokoli nového a neobvyklého držel duši v zajetí a ta tím pádem chřadla a strádala světlo světa a sdílení, potravy k vývoji jí tak nutné…nyní otevírá brány srdce a člověk se nadechne plnými doušky čerstvého vzduchu a to ho osvěží. Takto probrané vědomí se rychle nadchne a vystoupá k metám, kterého dříve nebylo pro svůj žalář schopno.

Tak, jako vstupují nového vjemy dovnitř a ohlašují nové pocity a emoce, tak se však dávají do pohybu i podprahové stinné stránky v nás, aby se utkaly s pro ně velmi nebezpečnými novostmi, které jsou neakceptovatelné pro zavedené pořádky.

Je to dávná báje o Amorovi a Psyché, jenž sami prožili slastné období a pak nutný pád, který je s každou iluzí úzce spjat a nutně ji uvádí do rovnováhy s tím, co ji z druhé strany vyvažuje. Jsou to mnohdy intriky a nástrahy kolem romantických balad a písní paní lásky, která doprovázena svými pěvci a pištci prochází krajem lidí od dob počátků lidského rodu. Avšak přichází proto,aby po době chmuru a strastí přinesla nový vítr, ale i ona stejně jako přišla tak zase odejde a nechá člověka napospas jeho osudu, aby se sám mohl vypořádat se svým životem. Toto období se hojně nazývá jako pád zamilovanosti.

Mnohdy se v romantických příbězích stává, že dochází k metaforické smrti jednoho z aktérů a to je přesně bod, který má svůj smysl a je daní za euforickou náladu, kterou se člověk na začátku, kdy zaslechl melodii srdce nechal zlákat do osidel, v nichž nyní bude nucen třídit zrno od plev a po nějakou dobu ve stavu velmi tristním splatit svou odvahu, se kterou prožil to, co by se bez nutnosti jeho nitra nemohlo udát. Na dalším stupínku zajisté čekají další odměny, jelikož spravedlnost tohoto procesu je nezměrná. Ten, kdo se odváží následovat i přes svou momentální strast tok své řeky bude níže po proudu za svou odvahu odměněn dalším dobrodružstvím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama