Absolutní nula

10. ledna 2018 v 22:16 | Petr Jáchym
V dnešním světě se stane člověk absolutní nulou velmi snadno a rychle…jistě je to bolestivé, když si vyslechne takový verdikt, avšak jednou za něj bude děkovat, jelikož to je přesně to, co ho vynese blíže k lidství.

Označit někoho absolutní nulou může pouze ten, kdo je sám takovým člověkem, nikdo jiný. S největší pravděpodobností to bude egoisticky zaměřený jedinec, který postrádá jakoukoli reflexi, včetně sebereflexe. Pokud by tomu tak nebylo nikdy by toto nemohl vypustit z úst. Nikomu nepřísluší hodnotit druhé, ale když bychom poněkud ustoupili z tohoto pravidla, tak hodnotit druhého můžeme jen skrze sebe. Do jaké míry se cítím, do té míry mohu druhého vnímat.

Materiálně šílený svět označí absolutní nulou především toho, kdo se nepachtí za majetkem, nebaží se po oceněních v teamu a neměří svou hodnotu výší svého konta. Dělá to proto, jelikož je třeba, aby na něm bylo napojeno co nejvíce lidí, kteří se budou účastnit této hry. Kdo se jí neúčastní je odepsán. Avšak to je hlavní chyba takového světa, jelikož přes své jednosměrné zaměření nereflektuje podprahové děje, neví nic o druhé straně mince, kterou se opájí.
Věci se mají tak, že egocentricky zaměřenému vědomí je vlastní smést vše, co mu stojí v cestě, pošlapat, ponížit, urazit a zahnat do kouta…je to velmi nekompromisní veličina.

Nicméně člověk, který byl z této sorty vyčleněn bude tím, kdo ve finále bude posílen. Ale se stane opravdu absolutní nulou, tedy ničím…rozpadne se na prvotní částečky hmoty (psychicky) a to jen proto, aby se mohl znova složit do nové vnitřní podoby a z ní začal vystupovat a jednat.
Čas absolutní nuly je vleklý a bolestivý, je to období plné temnoty, utrpení a bolesti. Protože jak se bortí staré vzorce, tak je člověk paralyzován a dezorientován. V dohledu není nikdo, kdo by mu pomohl a podal pomocnou ruku. Jelikož ti, kdož ho hodili přes palubu se přeci neotáčí. Avšak to je dobře, jelikož jen díky tomu, že bude nucen nasměrovat síly sám do sebe najde zdroj, který ho z tohoto vyvede.

Po dostatečně dlouhém nulovém stavu se najednou dají věci do pohybu a přibude i tu a tam někdo, kdo bude nápomocen na cestě k pochopení nových nastavení. Doposud trvající černo-černá tma začne mít dýchatelnější vzduch a pomalu se začne vše kolem dávat do pohybu proto, aby mohlo začít svítat. Nacházet se v pozici absolutní nuly je jedním z největších dividend, jelikož je to výchozí bod, z něhož se člověk může vydat do všech směrů dle své vlastní vůle, kterou díky tomuto ponížení získal.
Ostatně je to bod, do něhož se budou muset dostat všichni, kteří chtějí vézt smysluplný život a chtějí znát nejen svou intelektuální stránku, ale i stránku duševní, která dává minci života druhý rozměr smyslu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. ledna 2018 v 8:26 | Reagovat

Je smutné že lidé jsou často ochotni majetku obětovat úplně vše...

2 Petr Jáchym Petr Jáchym | 11. ledna 2018 v 20:36 | Reagovat

[1]: je a není, takový je duch doby...nevědomí se váže na obecný vzorec :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama