Eso v rukávu

16. dubna 2020 v 12:06 | Petr Jáchym
Cítíte na sobě tu blahodárnou změnu? Svět se zastavil, domovy uzavřely dveře za těmi, kdož v nich spolu sdílí a ti jsou spolu právě proto, aby se spustil obrodný proces. Lidé nikam nemusí, vše je najednou jedno, jde jen o přežití/bytí. Ano, není to dobrovolné, ale ono to dlouho být dobrovolné mohlo, ale to se do změny lidstvu zrovna nechtělo, tak to dovedlo po svém tam, kde jsme.

Byli jsme jako lidstvo nuceni se zastavit, nalít si čistého vína, říci si se svými bližními co k nim chováme, zamyslet se nad dalším směřováním, možná došlo i k analyzování proč se toto děje.

Doufejme, že většina lidí se dostala alespoň k části bodů, které byly výše zmíněny, to je totiž zárukou dalšího vývoje lidského druhu. Retrospekce a analýza budou esem v rukávu, pokud k nim dospěje většina lidí. Pokud ne bude třeba dalších a dalších opatření, aby se člověk potopil hlouběji, nalokal, odevzdal masivně svou domnělou bohorovnost a začal jinak.

Stará hra skončila a nová se bude hrát úplně jinak, podle jiných pravidel a s jinými kartami. Nic nebude stejné, je to přirovnatelné k měně, která přestala platit - už žádný obchod ji nevezme do oběhu.

Co bude oněmi atributy zítřka? Vstupujeme do nové doby, do doby ve které se budou měnit hodnoty, půjde primárně o přechod z davu na jedince a jeho kořenům, člověk bude sebe brát jako jednotku, která stojí vzpřímeně a bude mít svou osobitost a hrdost, bude mít sebe sama na prvním místě a bude jednat podle svých zásad a skrze pocity, které povedou jeho kroky kupředu, směrem k sobě samému. Hlavním prvkem bude uvědomění si sebe sama, rozlišení jaké mám kolem sebe vztahy a čím jsem v celku společnosti. Bez vědomých jedinců není ani vědomé masy.

Změna s sebou nese strach z nejistoty a novoty člověka paralyzují…je mnoho vnitřních NE, které nám brání v posunu směrem k sobě. Přiznat si strach a podřízenost v procesu bude oním esem v rukávu nové hry, ten kdo si osvojí se konfrontovat denně s rozpory, které se v něm dějí a ten, kdož bude reflektovat to, proč se mu to či ono děje bude ve hře. Ten, kdo se bude snažit plout na vlně lpění a iluze hry staré bude hozen přes palubu.

Zní to velmi drasticky, ale zdá se, že jsme to my lidé, kdož dopustil, abychom se dostali takto daleko, docílili jsme toho lhaním si, slepou honbou za hmotnými statky, loajálností systému za každou cenu, tedy i za cenu úplného potlačení sebe sama, dále pak přemírou konzumace všeho druhu, nevěrou, násilím, kupováním si lásky druhých darem atp.

Staré zlozvyky se vymycují velmi těžce a proto to, co nás čeká bude těžké - avšak žijeme a to je to jediné a pravé, co v životě musíme dělat a pokud budeme žít tím správným způsobem můžeme se dočkat opětného růstu jako společnost a vyvíjet se k jiným hodnotám, které mají své osobité kouzlo, které stojí za to poznat a prozkoumat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 18. dubna 2020 v 20:18 | Reagovat

Pěkná úvaha, zahrnující vlivy vnější i vnitřní v nás. Článek zařazuji do Výběru TT a děkuji za řadu zajímavých faktů

2 Petr Jáchym Petr Jáchym | 21. dubna 2020 v 10:36 | Reagovat

[1]: Jsem rád, že článek zaujal - díky za jeho zařazení na TT :-)

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 21. dubna 2020 v 11:44 | Reagovat

[2]: Jednou budou cenné informace, které jsi do článku dal. Snad doba koronavirová poodejde a když se zapomene, co obnášela, můžou se zájemci poučit. Rádo se stalo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama