Nákupní seznam

7. dubna 2020 v 10:20 | Petr Jáchym
Co bude nově na nákupním seznamu člověka, který díky nařízené karanténě doma zpytoval svědomí své, potažmo společenské a dozrál k vhledu jak se změnit, jaké hodnoty mít nově na nákupním seznamu a co si nutně muset pořídit?

Žel bohu nebude toho reflektováno mnoho, jelikož lidé se sice dostali do karantény, poslouchali nařízení a báli se, aby práh jejich domova nenavštívil host s cejchem smrti v podobě viru. Avšak ze strachu pro stromy nevidí les. To omezené, co si mohli koupit si již koupili a vyčkávají co bude dál. Nad nákupním seznamem mimo to, co si nakupují aby přežili se nic výrazného zdá se zatím nemění.

Není divu, globální rozčarování přijde až za nějaký čas, kdy se budou účtovat ztráty v ekonomice a každý bude nucen upravit své potřeby a uskromnit se. Avšak to bude tím nejtěžším krokem, jelikož společnost ve vývojové fázi malého vzpurného dítěte, které nemůže dostat dle zvyklostí vše, co si umanulo bude vznětlivá, stejně jako ono dítě.

Bohužel je normou, že mnoho již hodně malých dětí od rodičů pro jejich klid a pro moderní výchovný vzorec raději dostane vše co si přejí, než aby rodič dostál své role a přistoupil k nějakému nepopulárnímu NE -mechanismu, jímž by se výchovně dostal nad dítě, kam přirozeně patří z pozice autority. Tím nám však vzniká kult dítěte a dnešní většinová společnost je přesně jejím odrazem.

Co se tedy bude dít, když oni dětští lidé nenaplní své návyky a touhy koupit si, co jim jejich démon našeptal, že musejí mít a ukojit tím tak svůj zvyk a potřebu? Vznikne masový tlak, který se bude jako mrak přesunovat z jedné strany na druhou nad lidstvem a pak plošně padne do společnosti a v ní začne vřít, její jednotlivci se budou dusit sami ve vlastní šťávě a pít žluč svých jater…a to jen proto, aby nastartovali svůj zanedbaný duševní růst. Účel vždy světí prostředky.

Démon mamonu, který zde společnost stvořila je neutuchající stokou, do níž jako v příběhu Krysaře vpadnou všichni, kdož včas nepřijdou k sobě samému a nezačnou reflektovat pohled na svět jiným úhlem pohledu, tedy úhlem dospělým. Dospělý člověk je tím, kdo pevně stojí na svých nohách, je si sám sobě na prvním místě, není umořen obětování se svým dětem a umí jít vzpřímeně životem překážkám navzdory. Toto se již nikde neučí a tak společnost zastihne mnoho věkem dospělých lidí v nastavení dítěte, nepřipravených a těm dá lekci nejvyššího možného zakušení pro jejich duševní nevyzrálost, kterou sami opomněli pěstovat.

Doba krutá ještě nebyla, ta krutá teprve bude, transformace osobnosti si žádá urychlené a plošné vyvázání se ze starých vzorců a na nákupním seznamu by to měla být především duchovní literatura, co by si měl člověk začít znamenat, dále pak pastelky a papíry, aby své strasti ze sebe vymaloval a nezbláznil se z jejich ataků a v neposlední řadě to bude nutnost zakoupit progresivní hudbu, kterou si bude moci pustit, aby se trochu pohoupal do rytmu a vytančil ze sebe přetlaky, které v něm nyní panují a dávají mu pocit, že praskne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama